Skip to content

Klubaften i KIF

Klubaftner er et tilbud til alle medlemmer, hvor vi mødes på tværs af hold for at styrke fællesskabet og få ny inspiration til vores træning. Hver klubaften har sit eget tema – fra oplæg om træning og skadesforebyggelse til fælles aktiviteter, sociale arrangementer eller introduktion til nye motionsformer. En kort beskrivelse af hver klubaften følger i programmet, så alle kan finde netop de aftener, der passer til deres interesse. Se de planlagte klubaftner nedenfor ⬇️


KLUBAFTEN – Scrapbøger, fotoshow + VM-halvmaratonmøde

Beskrivelse:
Tirsdag aften afholder vi 2 arrangementer på samme tid. Det ene foregår i klublokalet, hvor de mange scrapbøger og elektroniske billeder fra KIF’s lange levetid bliver vist frem. Der serveres kaffe og kage.

Det andet foregår i cykelklubbens lokale, hvor alle der vil deltage/har tilmeldt sig til VM-halvmaraton ’26 bedes om, at møde op. Vi er allerede 35 der har ønsket et startnummer. Pia Svanberg har for længst reserveret numrerne og kan formodentlig ved dette møde, fortælle noget mere om proceduren af den endelige tilmelding.

Læs mere i nedenstående:

Dato og tid: 20. januar 2026, kl. 19:15
Sted: Klubben i Munkesøen


KLUBAFTEN – Afspænding og vejrtrækning


Tilmelding til ""Vejrtrækning, krop & tanker - bevægelse indefra"

  • Dette felt er til validering og bør ikke ændres.
  • Dette felt er skjult, når du får vist formularen
  • Dette felt er skjult, når du får vist formularen
  • Dette felt er skjult, når du får vist formularen


KLUBAFTEN – Generalforsamling d. 25. marts


KLUBAFTENForedrag med Allan Zachariasen: Mit løberliv

Beskrivelse:

Dato og tid: 21. april 2026 kl. 19:15 – 21:15
Sted: 5 Tårns motions klublokale, Lundemarken 64C
Deadline for tilmelding: 16. april 2026
Tilmelding:https://tilmelding.dgi.dk/tilmelding/202618068000
Eller skriv til Mette Bruun: lob@kalundborg-if.dk
Eller skriv dig på listen, der hænger i klublokalet


Back To Top